اخبار و مقالات

۸ نکته درباره آبمیوه های صنعتی

drink

در تابستان، بازار فروش انواع آبمیوه گرم می‌شود؛ به همین بهانه در این مطلب سری به بازار آبمیوه می‌زنیم تا ببینیم بهترین گزینه کدام است و مهم‌ترین معیار برای انتخاب یک پاکت آبمیوه خوب چیست؟

آبمیوه ی بدون افزودنی در صدر هستند

یکی دو سالی می‌شود که آبمیوه یی با درج عنوان «بدون افزودنی» روی بسته‌بندی آن‌ها وارد بازار شده‌اند. بد نیست بدانید در حال حاضر، یکی، دو کارخانه بزرگ تولید انواع آبمیوه ی صنعتی در ایران وجود دارند که محصولات آن‌ها از نظر کیفیت، عطر و طعم از سایر محصولات بهتر و مردم‌پسندتر است. معمولاً این کارخانه‌ها به آبمیوه ی خود افزودنی خاصی اضافه نمی‌کنند و اگر شما عبارت «بدون افزودنی» را روی پاکت آبمیوه ی آن‌ها ببینید، باید به آن عبارت اعتماد کنید و مطمئن باشید که چنین ادعایی بدون نظارت سازمان‌های ذی‌ربط بر محصول آن‌ها درج نشده است. این کارخانه‌های بزرگ و معتبر، حجم بالایی از آبمیوه ی طبیعی، سالم و استاندارد را در طول سال تهیه می‌کنند و با بهترین عطر و طعم به دست مشتری می‌رسانند.

برخی از آبمیوه فقط رنگ، اسانس و شکر دارند

به طور کلی، آبمیوه یی که با مارک‌های نامعتبر در بازار وجود دارند یا عبارت «طبیعی و بدون افزودنی روی آن‌ها درج نشده است»،‌ فرموله هستند یعنی حجم بالایی از آن‌ها را آب، شکر، اسیدسیتریک، ویتامین‌هایی مانند ویتامین C، نگه‌دارنده و رنگ‌دهنده‌های مجاز تشکیل داده است. معمولاً خبر چندانی از آب طبیعی و کنسانتره میوه در این محصولات نیست. حتی برخی از این آبمیوه از رنگ و اسانس در کنار آب و شکر تهیه شده‌اند و فایده‌ای که برای بدن ندارند هیچ؛ بلکه مصرف آن‌ها در طولانی‌مدت برایمان مضر هم خواهد بود.

کارخانه‌های مطرح هم به آبمیوه ی ترش، شکر اضافه می‌کنند

افزودن شکر بیشتر در مورد آبمیوه ی ترشی مانند آب انار، آلبالو یا زغال‌اخته اتفاق می‌افتد. معمولاً این کار برای مطلوب و مورد پسندتر شدن آبمیوه صورت می‌گیرد. البته در این صورت، حتماً روی بسته‌بندی این محصولات عنوان می‌شود که شکر هم در ترکیب‌های آن وجود دارد. افزودن مقداری شکر به این آبمیوه باعث تعدیل طعمشان می‌شود و مشکل خاصی برای مصرف‌کننده‌ای که دیابت ندارد یا از اضافه‌وزن و چاقی رنج نمی‌برد، ایجاد نمی‌کند.

آبمیوه ی صنعتی سالم و استاندارد، حاوی نگه‌دارنده نیستند

استریلیزه و پاستوریزه‌کردن آبمیوه و قرار دادن آن‌ها در پاکت‌های چندلایه مخصوص، اجازه ورود یا رشد هیچ نوع میکروارگانیسمی را درون آن‌ها نمی‌دهد بنابراین نیازی به استفاده از نگه‌دارنده‌ها هنگام تولید آبمیوه ی صنعتی هم به وجود نمی‌آید. البته امکان ورود و رشد میکروب‌ها درون پاکت‌های آبمیوه ‌ای که در آن‌ها باز شده است وجود دارد و به همین دلیل به تمام افراد توصیه می‌کنیم که آبمیوه را در مدت کوتاهی پس از باز کردن بسته‌بندی‌شان حتماً مصرف کنند. ضمن اینکه اگر در آبمیوه را باز کردید، حتماً آن را تا پایان زمان مصرف، داخل یخچال نگهداری کنید. البته آبمیوه یی که درشان باز نشده است را می‌توان در محیطی خشک و خنک خارج از یخچال هم نگهداری کرد.

استریلیزه یا پاستوریزه‌کردن آب میوه کمی ارزش تغذیه‌ای آن‌ها را کم می‌کند

به‌طور کلی هر فرآیندی که ما روی مواد غذایی چه در خانه و چه در کارخانه انجام دهیم، مقداری از ارزش تغذیه‌ای آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این امر در مورد آب میوه ی صنعتی و خانگی هم صدق می‌کند. یعنی امکان کم شدن برخی از ویتامین‌ها مانند ویتامین C و پس از آن هم ویتامین E در آبمیوه نسبت به میوه‌های طبیعی وجود دارد اما معمولاً تغییری در میزان ویتامین‌های گروه B آبمیوه به وجود نمی‌آید. ضمن اینکه خوشبختانه املاح، فلاوونوئیدها و ترکیب‌های آنتی‌اکسیدانی میوه‌ها (ترکیب‌هایی که به عنوان ضد سرطان‌ها معروف هستند) در اثر تبدیل‌ شدن به آبمیوه در کارخانه‌های معتبری که بر اساس استانداردهای خاصی کار تولیدی خود را انجام می‌دهند، از بین نمی‌روند.

ویژگی‌های یک آب میوه صنعتی سالم و تازه را بشناسید

یک پاکت آبمیوه صنعتی سالم و تازه باید از غلظت کافی برخوردار باشد و وقتی‌که بسته‌بندی آن را باز می‌کنید، رنگ، عطر و طعمی شبیه به آب میوه ی خانگی را حس کنید.
غلظت آب میوه می‌تواند نشان‌دهنده سطح بالای کنسانتره میوه در آن باشد. این در حالی است که آب میوه ی غیراستاندارد و نامناسب، بسیار رقیق هستند و اصلاً هم بوی میوه مورد نظر را نمی‌دهند. این آبمیوه بیشتر شبیه به آب و شکر رنگی هستند و به هیچ عنوان خواص یک آب میوه طبیعی را ندارند.

آب میوه ی حاوی پالپ (تکه‌های میوه)، فیبر بیشتری دارند

از نظر تغذیه‌ای، مصرف آب میوه ی پالپ‌دار نسبت به سایر آبمیوه بهتر است چون پالپ آب میوه سرشار از فیبر و برای بدن و پیشگیری از فشارخون بالا، بیماری‌های قلبی و عروقی و انواع سرطان‌ها بسیار مفید و موثر هستند. البته یک آبمیوه خوب، سالم و طبیعی الزاماً نباید پالپ داشته باشد همان‌طور که ما در حال حاضر آب میوه ی طبیعی و بدون پالپی را در بازار داریم که تمام ویژگی‌های یک آب میوه خوب و مغذی را دارا هستند.

آب میوه ی غنی‌شده نیاز به بررسی بیشتری دارند

در حال حاضر عبارت غنی‌شده با کلسیم یا ویتامین C و… روی برخی از آب میوه ی موجود در بازار دیده می‌شود. به همین دلیل معمولاً این سوال برای خیلی‌ها پیش می‌آید که آیا مقدار کلسیم یا ویتامین‌ها و املاحی که به این آب میوه افزوده می‌شوند، جوابگوی مقداری از نیاز بدنمان به این گروه از ترکیب‌ها هستند یا این کار فقط جنبه تبلیغاتی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در واقع باید میزان کلسیم یا سایر موادی که به آبمیوه اضافه می‌شوند روی برچسب آن‌ها نوشته شود. در صورتی که میزان این مواد جوابگوی حداقل ۳۰ درصد از نیاز روزانه بدنمان به آن‌ها باشد، می‌توانیم بگوییم آن محصول واقعاً غنی شده است.

برچسب ها: -

مطلب قبلی

cigaret سیگار از مقدار زیادی ترکیبات سمی تشکیل شده است که اثرات بدی روی ارگان های بدن دارند. این ترکیبات در طولانی مدت، بدن را در معرض بیماری های جدی از جمله انواع سرطان ها قرار می دهند. همین سیگار، شما را چند سال پیرتر از سن و سال تان نشان می دهد، چون سلامت پوستتان را با خطرات جدی مواجه می سازد. بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت، سالانه شش میلیون نفر به دلیل بیماری های ناشی از مصرف دخانیات جان خود …

مطلب بعدی

caramel یکی از انواع رنگ‌های خوراکی که بدلیل رنگ و طعم خاص خود کاربرد زیادی در صنایع غذایی دارد کارامل می‌باشد. کارامل با داشتن رنگ از محدوده زرد کمرنگ تا قهوه‌ای سوخته می‌تواند در 80 درصد انواع خوراکی‌ها بکار رود. بیش از 6000 افزودنی در صنایع غذایی بکار می‌رود که حدود نیمی از آن‌ها طعم‌دهنده‌های طبیعی و مصنوعی و بقیه شامل انواع رنگ دهنده، نگه‌دارنده، آنتی‌اکسیدان، امولسیفایر، غلیظ کننده، ضدکلوخه کننده، شیرین‌کننده و سایر موارد می‌باشند. طبق تعریف استاندارد ملی ایران به شماره …
کلیه حقوق و اسناد این سایت متعلق به گروه بین المللی آگاهان آینده پارس می باشد٬
و هرگونه برداشت از روی محتوای این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.