پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز ماما - گروه بین‌المللی آگاهان
اخبار و مقالات

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز ماما

dr-hashemi

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این پیام ضمن قدردانی از تلاش ماماها و همسویی آنها با اهداف طرح تحول سلامت خاطرنشان کرده است: شروع به‌کار ماماهای هیئت علمی بالینی مقیم در بیمارستان‌های آموزشی کشور می‌تواند گام بزرگ و موثری در افزایش کیفیت آموزش و خدمات بهداشت باروری و ترویج زایمان طبیعی در کشور باشد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حیات انسان والاترین و با ارزش ترین نعمات خداوند متعال است

و ماما اولین فردی است که این هدیه الهی را درک می‌کند.

پیش از هر سخنی سال روز تولد با سعادت “مولای متقیان حضرت علی (ع)، مظهر عدالت ، سخاوت، شجاعت، خدمت به محرومان و…” و تقارن این روز فرخنده با روز جهانی مامایی را تبریک عرض می‌کنم و با بهره‌گیری از سخن با ارزش مولی‌الموحدین که می‌فرمایند: “بهترین همت‌ها، بلندترین آن‌ها است.” همت والای تمامی خادمین نظام سلامت، به‌ویژه ماماهای گران‌قدر را ارج می‌نهم و بر خود لازم می‌دانم از تلاش‌های ارزشمند ایشان که هم سو با اهداف طرح تحول نظام سلامت بوده و ان‌شاءا… خواهد بود، تقدیر نمایم.

شروع به‌کار ماماهای هیئت علمی بالینی مقیم در بیمارستان‌های آموزشی کشور می‌تواند گام بزرگ و موثری در افزایش کیفیت آموزش و خدمات بهداشت باروری و ترویج زایمان طبیعی در کشور باشد. بدون شک استفاده از علم و تجربه دانش آموختگان این رشته، نقش موثری در کاهش مخاطرات و ارتقاء سطح سلامت مادران، کودکان و خانواده‌ها خواهد داشت.

در سال جدید بر آن هستیم تا با توکل به خداوند منان، خدمات موثر شما عزیزان ماما در زمینه بهداشت باروری، کاهش سزارین و افزایش زایمان ایمن و طبیعی در سطح کشور را ارتقاء و توسعه دهیم.

اینجانب به خوبی از میزان تلاش این همکاران در اقصی نقاط کشور مطلع هستم و اطمینان دارم تلاش این عزیزان در بالا بردن سطح سلامت اقشار آسیب پذیر جامعه بسیار موثر می باشد. بنابراین تقدیر از ماماهای نمونه کشور وظیفه‌ای انسانی و ملی است.

با توجه به شعار جهانی ” ماماها برای فردایی بهتر” امیدوارم با حضور فعال‌تر ماماها در عرصه سلامت، فردای سالم‌تری را برای مردم عزیزمان فراهم آوریم.

مطلب قبلی

white با مصرف برخی از نوشیدنی ها و غذاها دندان ها لکه دار می شوند و رنگ دندان ها به مرور تغییر رنگ می دهند . به گزارش باشگاه خبرنگاران، شما ممکن است خودتان قادر باشید تا از لکه های روی دندان و تیرگی و کدر شدن دندان ها رهایی یابید. انواع خمیر دندان ها می تواند کمک بسزایی در روشن تر شدن رنگ دندان ها کمک کند . حتی برخی از داروهای قدیمی می توانند کمک بسزایی در کاهش تیرگی دندان …

مطلب بعدی

113 جراحی پلاستیک بینی، افزون بر ایجاد تناسب در خود بینی، باید ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار کند. جراحی پلاستیک بینی به عنوان مشکلترین جراحی زیبایی در بدن شناخته شده است. عوامل متعددی در پیچیدگی بیش از حد این جراحی نقش دارند که موفقیت در این جراحی ها را به رویایی برای بیمار و جراح بدل ساخته است. بینی هم به عنوان عضوی که در مرکز صورت قرار دارد و نقش کلیدی در تناسب اجزای صورت ایفا …
کلیه حقوق و اسناد این سایت متعلق به گروه بین المللی آگاهان آینده پارس می باشد٬
و هرگونه برداشت از روی محتوای این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.