وجود شیشه و مخدرهای صنعتی در داروهای ترک اعتیاد ماهواره‌ای - گروه بین‌المللی آگاهان
اخبار و مقالات

وجود شیشه و مخدرهای صنعتی در داروهای ترک اعتیاد ماهواره‌ای

setademavademokhader

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مردم نباید فریب داروهای ترک اعتیادی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند را بخورند،چون آزمایش‌ها نشان داده که در ترکیبات این مواد، شیشه، مواد مخدر صنعتی و محرک وجود دارد.

پرویز افشار در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در مورد داروهای ترک اعتیاد تبلیغ شده در ماهواره به شهروندان هشدار داد.

وی با بیان اینکه هیچکدام از این اقلام در گروه داروی ترک اعتیاد قرار نگرفته‌اند، گفت: اخیراً یک بازار مکاره‌ای به وجود آمده که به تبلیغ داروهایی می‌پردازد که آزمایش‌ها نشان داده در آنها شیشه، مواد محرک، مخدرهای صنعتی و بعضاً ناخالصی‌ها و سموم وجود دارد.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: مردم به هیچ عنوان نباید این نسخه‌های کاذبی که در شبکه‌های ماهواره‌ای برای آنها پیچیده می‌شود را باور کنند چرا که اعتیاد هزار نوع دارد و درمان ان هم هزار ظرافت.

وی ادامه داد: درمان اعتیاد، فرد به فرد متفاوت است زیرا علاوه بر نوع ماده مصرفی، مدت مصرف، سن مصرف کننده و زمینه‌های روانی منجر به مصرف در هر فرد متفاوت است و این نکات باید در درمان افراد نیز مد نظر قرار گیرد.

افشار خاطرنشان کرد: برخی از بیماران نیاز به مداخلات مددکاری، برخی نیاز به روان‌درمانی و برخی نیز نیاز به حمایت‌های خانوادگی دارند که در این میان افرادی نیز وجود دارند که تلفیقی از این مداخلات را نیازمند هستند بنابراین ما شبکه گسترده‌ای برای درمان اعتیاد در کشور تشکیل دادیم که تنوع زیادی دارد.

وی افزود: مراکز اقامتی، درمان سرپایی، کوتاه مدت، بلند مدت، میان مدت و غیره همگی به راحتی در دسترس مردم هستند و بیماران می‌توانند با تماس با شماره ملی ۰۹۶۲۸ نردیکترین مرکز درمانی به خود را شناسایی کنند.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر بار دیگر تاکید کرد: اعتیاد به مانند بیماری‌های مزمن دیگر است و به هیچ عنوان نمی‌توان دو هفته‌ای فردی که ۱۰ سال معتاد بوده را ترک داد، اگر شخصی همچین ادعایی کند، بی‌سواد است.

برچسب ها:

مطلب قبلی

cream-antisun بر اساس نتایج سازمان کانادایی سرطان، در طی دو دهه ی گذشته، آمار ابتلا به ملانوم افزایش پیدا کرده است. این درحالیست که به راحتی می توان از بروز این نوع سرطان پوست جلوگیری کرد. یکی از روش های پیشگیری از این سرطان، استفاده ی مداوم از کرم های ضدآفتاب مناسب است. در این مطلب چند پیش داوری نادرست در خصوص این کرم ها را بررسی کرده و اطلاعاتی در خصوص آنها در اختیارتان می گذاریم. لطفا با ما همراه …

مطلب بعدی

avishan هزاران سال است که مردم از خواص درمانی آویشن استفاده می کنند. این گیاه معطر پرخاصیت با برونشیت، پلاک دندان، التهاب پوستی، ریزش مو و غیره مقابله می کند. در این مطلب شما را با خواص اعجاب انگیز این گیاه مفید آشنا می کنیم. آویشن برای درمان سرفه در طب سنتی از آویشن برای درمان مشکلات تنفسی مانند سرفه استفاده می شود. علاوه بر این، از آویشن برای مقابله با برونشیت نیز استفاده می شود. نتایج پژوهش های متعدد نشان داده است که …
کلیه حقوق و اسناد این سایت متعلق به گروه بین المللی آگاهان آینده پارس می باشد٬
و هرگونه برداشت از روی محتوای این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.