اخبار و مقالات

نارضایتی از فرم بدن برای سلامتی مضر است

muscle-dink

اخیرا یک بررسی نشان داده است افرادی که از فرم بدن خود ناراضی هستند، سلامت روح و جسم شان به طور جدی تهدید می شود.

در برخی کشورها، تشکیلات خاصی برای مبارزه با احساس شرم نسبت به فرم بدن تشکیل شده و گام های مثبت زیادی برداشته اند، زیرا نداشتن اعتماد به نفس تاثیرات منفی روی سلامت روح و روان افراد دارد.

بنابراین آیا به همین دلیل است که برخی افراد بیش از بقیه دچار بیماری می شوند؟
بررسی های انجام شده توسط یک محقق آمریکایی نشان داده است که نارضایتی از بدن باعث کاهش سلامتی افراد خواهد شد.

او احساس شرم از شکل بدن را اینگونه تعریف کرده است: نارضایتی و شرمگینی از فرم بدن، نوعی پاسخ به هنجارهای اجتماعی است، طوری که دیگران فرد را مورد تمسخر قرار می دهند و در فرد نوعی احساس حقارت در اجتماع به وجود می آید.
باید بدانید که داشتن اعتماد به نفس، باعث بهبود زندگی و سلامتی تان می شود و همیشه این نکته را به خودتان بگویید که بدنی بسیار عالی و شگفت انگیز دارید

این دانشمند دو مطالعه ی جداگانه بر روی دو گروه مختلف انجام داد:
در اولین بررسی که ۱۷۷ دانشجوی زن مورد مطالعه قرار گرفتند، سوالاتی راجع به سابقه ی ابتلا به بیماری ها پرسیده شد که نشان داد کسانی که از فرم بدنشان ناراضی بودند، بیشتر از سایرین به عفونت ها و بیماری های دیگر مبتلا شدند و به طور کلی، سطح سلامت بدنشان پایین بود.

بررسی دوم دو بار در طول یک سال تحصیلی و بر روی ۱۸۱ دانشجوی زن انجام شد که طی آن مشخص شد، افرادی که از فرم بدنشان ناراضی هستند، بیشتر دچار افسردگی می شوند و به سیگار رو می آورند.

بنابراین احساس شرم از فرم و شکل بدن باعث بروز علایم بیماری ها و عفونت شده و در نهایت سلامتی فرد کاهش می یابد.

پس باید بدانید که داشتن اعتماد به نفس، باعث بهبود زندگی و سلامتی تان می شود و همیشه این نکته را به خودتان بگویید که بدنی بسیار عالی و شگفت انگیز دارید.

واقعا هم خلقت این همه ظرایف در بدن انسان توسط خداوند، جای شکر و سپاسگزاری دارد، نه ناسپاسی و ایرادگیری.

مطلب قبلی

teeth حتما شما هم وقتی دندان‌هایتان را ارتودنسی کردید، سوال‌های زیادی درباره زندگی با این سیم‌ها داشته‌اید. این نوشته به 10 سوال و جواب رایج درباره همین موضوع می‌پردازد. 1- ارتودنسی طول عمر دندان‌ها را افزایش می‌دهد؟ مرتب کردن دندان‌ها موجب قرار گرفتن آن‌ها در موقعیت مطلوب داخل فک می‌شود که نتیجه آن پخش متوازن نیرو در تمام جهات و کاهش فشار روی ریشه دندان‌ها است. از طرف دیگر منظم شدن دندان‌ها به تمیز کردن آن‌ها نیز کمک خواهد کرد. 2- ارتودنسی موجب برطرف کردن …

مطلب بعدی

zire از قدیم گفته‌اند: «فلفل نبین چه ریزه! بشکن ببین چه تیزه!» مصداق بارز این ضرب‌المثل زیره است. در واقع این دانه‌های ریز که به عنوان ادویه به کار می‌رود حاوی خواص شگفت‌آوری هستند که برای سلامتی بشر مفید است. بهتر است بدانید که خانم‌های مراکشی، تونسی و الجزایری هر روز از این ادویه در آشپزی و طبخ غذا استفاده می‌کنند. در این مطلب شما را با گوشه‌ای از خواص شگفت‌آور زیره آشنا کرده و تشویقتان می‌کنیم که بیش از پیش از …
کلیه حقوق و اسناد این سایت متعلق به گروه بین المللی آگاهان آینده پارس می باشد٬
و هرگونه برداشت از روی محتوای این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.