اخبار و مقالات

ظاهر شما درباره بیماری هایتان چه می گوید؟

tik

آیا می دانید فاصله دست هایتان از هم یا حتی چین لاله گوش تان می تواند بیماری هایی را که ممکن است در آینده به آن دچار شوید، پیش بینی می کند. اگر می خواهید بدانید که بدن تان درباره سلامت شما چه می گوید، با ما همراه شوید.

۱. طول انگشتان

آیا انگشت اشاره شما از انگشتی که حلقه در آن می گذارید، کوتاه تر است؟ اگر پاسخ شما مثبت است، احتمال این که به آرتروز زانو دچار شوید نسبت به دیگران دو برابر است. زنانی که این گونه اند سطح استروژن بدن شان کمتر از دیگران است که نقش مهمی در رشد آرتروز دارد.

۲٫مو و ناخن های شکننده

مو و ناخن های شکننده نشانه ای از کم کاری تیروئید است بدین معنی که غده تیروئید نمی تواند هورمون تیروئید را به میزان کافی ترشح کند. نشانه های دیگر کم کاری تیروئید شامل خستگی، افسردگی، رنگ پریدگی و حساسیت به سرما است.

۳٫طول دست ها

طول دست های شما چقدر است؟ افرادی که طول دست هایشان کوتاه تر است احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر در آنها یک و نیم برابر بیشتر است. منظور از کوتاهی دست ها یعنی هنگامی که دست ها را به صورت افقی از هم باز می کنیم، فاصله انگشتان دست راست تا دست چپ کمتر از ۱.۵ متر باشد.

۴.لکه های زرد رنگ

لکه های زرد رنگ روی بدن، معمولا پلک، زانو، آرنج، دست و پا، معمولا نشانه رسوبات چربی حاصل از کلسترول بالا است. بهتر است برای انجام آزمایش نزد پزشک بروید.

۵.چروک لاله گوش

افرادی که روی لاله گوش خود چین و چروک خطی دارند، احتمال این که در آینده به حمله قلبی دچار شوند، زیاد است. محققان اعتقاد دارند که دلیل آن فیبرهای الاستیک است که موجب چین و چروک و سختی شریان ها می شود.

۶.ترک گوشه های لب

کمبود ویتامین ب می تواند منجر به خشک شدن و ترک خوردن پوست گوشه های لب شود. می توانید برای درمان از مکمل های ویتامین ب مصرف کنید.

۷.خارش پشت

از هر ۱۰ نفر یک نفر به گلوتن حساس اند که این حساسیت به صورت جوش های قرمز خارش دار در پشت، زانو یا آرنج بروز می کنند. اگر پس از خوردن پاستا یا نان دچار دل درد می شوید، به پزشک مراجعه کنید.

۸.بزرگی شکم

آیا در سن ۴۰ سالگی، شکم بزرگی دارید؟ حتی اگر اضافه وزن ندارید، احتمال این که در سن ۷۰ ساگی دچار زوال عقل شوید، زیاد است. محققان می گویند که چربی های احشابی(که اطراف ارگان های حیاتی است) هورمون هایی را ترشح می کنند که با زوال عقل در ارتباط اند.

۹٫بزرگی سینه

ظاهر شما درباره بیماری هایتان چه می گوید؟

خانم هایی که در سن ۲۰ سالگی سینه های بزرگی دارند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در آنها نسبت به افرادی که سینه های کوچک تری دارند، یک نیم برابر بیشتر است. چربی سینه ممکن است نتیجه تاثیر مقاومت به انسولین باشد که خود منجر به دیابت می شود.

۱۰.گروه خون

گروه خونی شما A، B یا AB است؟ احتمال این که به سرطان لوزالمعده دچار شوید، ۴۴ برابر بیشتر از افرادی است که گروه خونی O دارند.

۱۱.تورم لثه

آیا لثه های شما ورم کرده یا خون می آید؟ اگر عادت ماهانه شما نیز به تاخیر افتاده، باید تست بارداری بدهید. تغییرات هورمونی که نتیجه بارداری است، منجر به تورم لثه می شود.

۱۲٫کم پشتی ابروها

کم پشتی و پراکندگی ابروها بدون هیچ دلیلی می تواند نشانه ای از مشکلات تیروئید باشد.

۱۳٫سیاهی زیر چشم

سیاهی زیر جشم می تواند نشانه ای از مشکلات کلیوی باشد که شاید دلیل آن کم آبی یا تجمع سموم در بدن باشد. آیا احساس خستگی هم می کنید؟ این حلقه های سیاه رنگ می تواند نشانه کم خونی ناشی از کمبود آهن یا ویتامین B۱۲ نیز باشد.

مطلب قبلی

travel یک روش مناسب برای اینکه بفهمید روح و روان تان خسته شده و به تعطیلات نیاز دارید، این است که آخرین سفرتان را به خاطر بیاورید. اگر با یادآوری آن لبخند به لبان تان نشست و به خاطر آوردید که بعد از سفر چقدر سرزنده شده بودید، بهتر است چمدان هایتان را ببندید. مطمئن باشید بوی دریا، صدای موج ها، درخشش نور خورشید روی امواج، صدای باد پیچیده در چمن و سبزه و غیره نه تنها سرحال تان می آورد، …

مطلب بعدی

veg همه ما کم و بیش استرس داریم ولی چگونگی مقابله با آن در افراد مختلف، متفاوت است. مدیریت استرس می تواند یک ابزار قوی برای حفظ و ارتقای سلامت باشد. راهکار های مختلفی برای این کار وجود دارد که یکی از آنها داشتن رژیم غذایی مناسب است. غذاها از چند طریق باعث کاهش استرس می شوند؛ مثلا غذای دلچسبی مانند یک لیوان ذرت مکزیکی، سطح سروتونین را که یک ماده میانجی شیمیایی آرامش بخش در مغز است، افزایش می دهد. برخی …
کلیه حقوق و اسناد این سایت متعلق به گروه بین المللی آگاهان آینده پارس می باشد٬
و هرگونه برداشت از روی محتوای این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.