ضرر رژیم غذایی چرب برای مردان - گروه بین‌المللی آگاهان
اخبار و مقالات

ضرر رژیم غذایی چرب برای مردان

fat-man

تحقیقات انجام شده در دانشگاه تگزاس آمریکا نشان می دهد که رژیم غذایی چرب ضرر بیشتری برای مردان نسبت به زنان دارد.

تحقیق دانشمندان روی حیوانات نشان داد که غذاهای پرچرب موجب ایجاد التهاب روی مغز موش نر می شود. همچنین پژوهشگران دریافته‌اند که مغز حیوانات ماده توسط ماده‌ای‌ به نام استروژن (هورمون تولیدشده در مغز) محافظت می‌شود.

در این بررسی، موش‌های نر و ماده به دو گروه با رژیم غذایی معمولی و با رژیم غذایی دارای چربی بالا که حدود ۴۲ درصد چربی داشت، تقسیم شدند.

رژیم غذایی پرچرب معمولاً با کربوهیدرات‌های زیادی هم همراه بود و ارتباط زیادی با غذاهای پراکنده‌ای که انسان‌ها استفاده می‌کنند نیز داشت.

دکتر «دبورا کلژ»، سرپرست تیم مطالعاتی در دانشگاه تگزاس، می گوید: «غذاهایی با چربی بالا بسیار خوشمزه و مشابه غذاهایی مانند برگر و سرخ کردنی بود که انسان‌ها استفاده می‌کنند؛ بعد از ۱۶ هفته مصرف غذای پرچرب مشخص شد موش‌های نر دارای علایم التهاب مغزی بودند اما موش‌های ماده چنین علایمی را نداشتند.»

به گفته پژوهشگران اگر تحقیقات ما نشان دهد که «التهاب مغزی موش‌های نر با خوردن غذاهای پرچرب» بر روی انسان نیز صحت دارد، مجموعه ایی از رژیم‌های غذایی کاربردی برای مردان و زنان در آینده قابل اجرا خواهد بود.

برچسب ها: -

مطلب قبلی

eftar عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: پرخوری در زمان سحر باعث اختلال در کار معده شده و محتویات اسیدی معده با آروغ زدن به مری و دهان باز می‌گردد که این عامل سبب تخریب مینای دندان‌ها به خصوص سطوح داخلی (زبانی) دندان‌ها می‌شود. به گزارش ایسنا، دکتر «حمیدرضا پوراسلامی» با اعلام این خبر گفت: عمده‌ترین مشکل مردم در رابطه با دهان و دندان‌ها، پوسیدگی دندان‌هاست که این پوسیدگی تحت‌تأثیر رژیم غذایی و نوع مواد غذایی مصرفی است به این …

مطلب بعدی

business-man-hands-on-head در ماه رمضان به دلیل روزه داری بیشتر افراد حتی کسانیکه سابقه سردرد ند ارند دچار این عارضه میشوند که بعلت گرسنه و تشنه بودن در طول روز است برای این افراد توصیه هایی داریم که از سردرد ها ی روزه داری پیشگیری میکند در ادامه مطلب با ما همراه باشید برای اینکه بتوانید با این نوع سردردها که عمدتا در نتیجه گرسنگی یا تشنگی پدید می‌آیند مقابله کنید، باید کمی الگوی خورد و خوراک‌تان را تغییر دهید، به …
کلیه حقوق و اسناد این سایت متعلق به گروه بین المللی آگاهان آینده پارس می باشد٬
و هرگونه برداشت از روی محتوای این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.