اخبار و مقالات

تاثیر خواب عمیق بر آغاز سن بلوغ

sleep

این متخصصان می‌گویند: خواب عمیق در نهایت در روند پیچیده کنترل سن بلوغ و بسیاری از تغییراتی که در این دوره در دختران و پسران نوجوان بروز می‌کنند، تاثیر دارد. به گفته کارشناسان، تمام این تغییرات دوران بلوغ حاصل تغییراتی هستند که در این مرحله از زندگی در مغز انسان ایجاد می‌شوند.

در مطالعات قبلی نشان داده شد بخش‌هایی از مغز‌ که مرحله بلوغ را در کنترل دارند،‌ در ابتدا در طول مدت خواب، فعال می‌شوند اما در بررسی اخیر معلوم شد که فعال شدن این نواحی مغزی فقط در هنگام خواب عمیق صورت می‌گیرد.

دکتر ناتالی شائو از متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد در این رابطه یادآور شد: چنانچه فرآیند فعال شدن نواحی مغزی مرتبط با سیستم تولیدمثل به خواب عمیق بستگی داشته باشد، بنابراین می‌توان هشدار داد که اختلال خواب یا خواب ناکافی در دوران کودکی و نوجوانی در فرآیند طبیعی بلوغ هورمونی، اختلال ایجاد می‌کند.

این یافته به ویژه در مورد کودکانی صدق می‌کند که اختلال خواب به طور مشخص در آنها تشخیص داده شده است

برچسب ها:

مطلب قبلی

Nervous مهدی تهرانی‌دوست اظهار داشت: طبق تحقیق، تیک‌های عصبی به حرکات یا رفتارهای تکراری گفته می‌شود که به صورت غیرارادی در بخش‌های مختلفی از بدن بروز پیدا می‌کند. فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: گاهی این تیک‌ها خیلی ساده است مثلاً حرکاتی به صورت چشمک‌ زدن در چشم ایجاد می‌شود یا حرکاتی در صورت، گردن، دست یا پا بروز پیدا می‌کند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: گاهی تیک‌ها ممکن است به صورت رفتارهای پیچیده‌تری خود را نشان بدهند …

مطلب بعدی

food به گفته متخصصان نگه داری باقیمانده غذا ها و گرم کردن مجدد آنها خطرات جدی را برای بدن به بار می‌آورد. غالبا دیده می شود که افراد باقیمانده غذای خود را فریز کرده و بعدها مجددا آن را مصرف می کنند. اگرچه در برخی موارد، این کار قابل قبول است اما گاهی سلامتی افراد را تهدید می کند. واقعیتت این است که برخی غذاهای خاص پس از دوباره مصرف کردن هیچگونه ارزش غذایی ندارند. 1) چغندر این سبزی حاوی نیترات بوده و برای سلامتی مفید است …
کلیه حقوق و اسناد این سایت متعلق به گروه بین المللی آگاهان آینده پارس می باشد٬
و هرگونه برداشت از روی محتوای این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.