آمادگی یونیسف برای حمایت از برنامه‌های بهداشتی ایران - گروه بین‌المللی آگاهان
اخبار و مقالات

آمادگی یونیسف برای حمایت از برنامه‌های بهداشتی ایران

unicef

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس به نقل از وبدا ، پیتر سلاما، مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در یونیسف در دیدار با وزیر بهداشت ضمن ابراز تاسف و تأثر مسئولین سازمان یونیسف از فاجعه منا از سید حسن هاشمی به دلیل اجرای برنامه تحول سلامت قدردانی کرد.

سلاما گفت: تحولات خوبی که در نظام سلامت ایران به ویژه در مناطق روستایی و شهری جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده است می‌تواند الگو و مدلی برای سایر کشورهای منطقه باشد.

وی با اشاره به این که اولین بار است که به ایران سفر می‌کند، گفت: می‌خواهیم از تجارب جمهوری اسلامی ایران در به ثمر رساندن برنامه‌های یونیسف برای حمایت از دیگر کشورها استفاده کنیم.

مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف ضمن اعلام آمادگی این سازمان برای حمایت از برنامه های بهداشتی درمانی کشورمان، مباحث و حوزه‌های مربوط به نوزادان، تغذیه و سلامت مادران و کودکان را از جمله حوزه های مورد علاقه برای همکاری عنوان کرد.

سلاما ضمن اعلام آمادگی یونیسف برای همکاری در حوزه تامین واکسن و بحث ایمن سازی گفت: در حال حاضر ارتباطات خوبی با کشورهای تولید کننده واکسن داریم و در این زمینه می توانیم از برنامه‌های ایران حمایت کنیم.

وی گفت: با همکاری ایران می‌توانیم یک نهاد ناظر بر سلامت کودکان به عنوان یک مرکز تعالی و نقطه ارتباطی جنوب به جنوب داشته باشیم و ایران مرکزیتی باشد که بتواند دانش خود را در این زمینه به دیگر کشورها منتقل کند.

مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف از وزیر بهداشت کشورمان خواست تا هرگونه پیشنهاد و ایده همکاری کشور را به این سازمان ارائه دهد و آمادگی یونیسف را برای همکاری از برنامه اهداف توسعه هزاره و نیز خدمت همگانی و عمومی اعلام کرد.

مطلب قبلی

zereshk همیشه وقتی از زرشک برای تزیین برنج استفاده می‌شود، همراه با زعفران یا مخلوط زعفران و خلال بادام و پسته است، ولی آیا تا به حال شده که از خودتان بپرسید چرا باید با این ترکیبات مخلوط شود آیا دلیل علمی خاصی برای آن وجود دارد یا اینکه صرفا برای طعم و مزه بهتر غذا، این ترکیبات به برنج افزوده می‌شود! دکتر محمد فصیحی‌دستجردی، محقق طب سنتی در این‌باره گفت:‌ «در طب سنتی تاکید بر این است که موادخوراکی‌ای که دارای …

مطلب بعدی

green_lemon_hd_wallpaper مقداری آب لیمو ترش تازه را روی برخی قسمت های مو مالیده و موها را در معرض نور خورشید قرار دهید. با این عمل، هایلایت های طلایی رنگ روی مو هایتان ایجاد می شوند. شاید شما لیمو ترش تازه را دوست داشته باشید، ولی پوست و موی شما بیشتر آن را دوست دارند! در این مطلب به چند کاربرد جالب لیمو ترش در زیبایی می پردازیم. مرطوب کننده و روشن کننده چند قطره آب نارگیل را با چند قطره آب لیمو ترش تازه …
کلیه حقوق و اسناد این سایت متعلق به گروه بین المللی آگاهان آینده پارس می باشد٬
و هرگونه برداشت از روی محتوای این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.